logo beta system

مراحل پیاده سازی SAP ERP

پیاده سازی موفق SAP ERP تغییر قابل توجهی در روند اجرای عملیات یک سازمان است که می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. در اینجا یک چهارچوب 10 مرحله ای را بررسی می کنیم که می توانید با پیروی از آن SAP ERP موفقی را در سازمان خود راه اندازی کنید.

  • نیاز به ارزیابی

اولین گام در پیاده سازی SAP ERP، شناسایی نیازهای سازمان است که با پیدا کردن و مستند سازی فرآیندهای بحرانی کسب و کار، نقاط انفصال و شاخص های عملکرد کلیدی (KPI)، شروع به کار می کنیم. به یاد داشته باشید این امر در مورد فرآیندهای کسب و کار است و باید مدیران بخش های مختلف سازمان آن را استخراج کنند در حالی که ملاحظات فن آوری اطلاعات نیز مهم هستند، اما بخش IT نباید مجری تجزیه و تحلیل باشد.

  • استخدام یک تیم متخصص

بسیاری از سازمان ها فاقد تجربه و تخصص داخلی برای استفاده از SAP ERP هستند. شما باید از یک تیم حرفه ای و با تجربه در این زمینه استفاده نمایید. این مورد باعث می شود که چالش ها و زمان های هدر رفته به حداقل برسد و زمان لازم برای تمرکز بر روی بخش های اصلی کار در اختیار مدیران قرار بگیرد.

  • ارزیابی و انتخاب راهکار مناسب

انتخاب راهکار مناسب یکی از مهم ترین مراحل فرآیند پیاده سازی موفق SAP ERP است. باید راهکاری مناسب برای رفع نیازهای تجاری کسب و کار شما انتخاب شود که به نیازهای تجاری خاص شما و ظرفیت سازمان برای پشتیبانی از روند اجرا، بستگی دارد. ما در این مرحله راهکارهای مناسب با کسب و کار شما را در اختیارتان قرار می دهیم.

  • آماده شدن برای تغییر

پیاده سازی یک سیستم SAP ERP جدید می تواند یک تغییر عمده برای یک سازمان مجسوب گردد که در مورد این تغییرات باید با کارکنان خود، به صورت شفاف صحبت کرده و در صورت امکان با آنها همکاری کنید. پیاده سازی SAP ERP به همان اندازه که تغییر در تکنولوژی محسوب می شود، تغییر در فرهنگ را نیز به دنبال دارد.

  • آماده سازی داده ها

داده های فعلی خود را تجزیه و تحلیل کنید و تصمیم بگیرید که کدام داده ها باید تبدیل شوند و بعد از ورود اطلاعات خود به پایگاه داده SAP ERP باید داده ها را مرتب نمایید. یکپارچگی اطلاعات برای پیاده سازی موفق SAP ERP بسیار مهم است.

  • پیاده سازی SAP ERP

پس از اتمام پنج مرحله اول، زمان برای راه اندازی سیستم جدید فرا می رسد. در این مرحله ما یک برنامه خاص از نحوه نصب، پیکربندی و بهینه سازی سیستم برای سازمان شما طراحی کرده ایم که در اختیارتان قرار می دهیم.

  • تست

آزمایش و پذیرش سیستم توسط کاربر یک مرحله کلیدی از روند پیاده سازی موفق SAP ERP می باشد که بعد از پیاده سازی به تست سیستم می پردازیم.

  • آموزش

پس از پیکربندی و پیاده سازی SAP ERP، نیاز به آموزش کارکنان در مورد نحوه استفاده از برنامه جدید بوجود می آید. نیروهای متخصص ما آموزش کارکنان شما را در محل سازمانتان انجام می دهند و برای تیم IT شما یک جلسه اضافی برای آموزش در نظر گرفته می شود تا مشکلات مربوط به تکنولوژی را که ممکن است در آینده بوجود آید، تا حد امکان بر طرف نمایند.

  • استفاده عملیاتی

هنگامی که سیستم شما پیکربندی، آزمایش و آموزش داده شد، وقت آن رسیده است تا در محیط عملیاتی استفاده شود. اکنون می توانید با خیال راحت از سیستم SAP ERP استفاده نمایید.

  • پشتیبانی در حال اجرا

بعد از پیاده سازی موفق SAP ERP ما بصورت شبانه روزی با شما در ارتباط هستیم تا چالش ها و مشکلات آموزشی لازم در بخش های مختلف نرم افزار را بر طرف نماییم و پشتیبانی مورد نیازتان را ارائه دهیم.

folder_openدسته‌بندی نشده
commentبدون دیدگاه
Tags:

پست های مرتبط

لوگو بتا سیستم

ساختار SAP

SAP تکنولوژی جدید هوش مصنوعی را با خدمات فضای ابری ادغام کرد

لوگو بتا سیستم

مزایای SAP Business One

SAP چگونه به کمک محققان رفتارشناسی نرم‌افزارهای خود را تولید می‌کند؟

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست